BELYSNING / Golvlampor / Golvlampfot 5998334
nr 599 8334
Golvlampfot
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
måndag 14 september 2009
kl 17:53:25
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Golvlampfot
nr 599 8334
Golvlampfot
måndag 14 september 2009 |
Tilgman Keramik